fbpx

Відмінність між сучасним патріотичним принтом та шароварщиною

Вам, напевно, знайоме таке явище, як шароварщина. У Радянському Союзі активно культивувався примітивний та вузький погляд на національну культуру України. Саме тоді заміна, зокрема, автентичного національного одягу на псевдонародний стала одним із головних завдань радянської політики. Вінки з пластикових квітів, червоні спідниці, атласні, червоні чоловічі штани, бутафорські сорочки з маками стали атрибутами «національного костюма» української нації, не маючи нічого спільного з справжніми національними цінностями та культурою України.


На жаль, шароварщина не з’явилася у нашій культурі за рік-два. Ще більше часу знадобилося українцям, щоб ідентифікувати її як чужу і  усунення займе щонайменше півстоліття.Річ у тім, що визначення «шароварщини» як «поверхової» чи «фривольної інтерпретації української культури» породжує низку проблем, пов’язаних із філософсько-онтологічним та культурологічним осмисленням поняттям «українська культура», простими словами інші народи будуть бачити спотворену картинку, а не справжню глибину нашого історичного спадку.

что такое шароварщина
Шароварщина дійшла і до streetwear, ці елементи видно і на футболках і на світшотах. Ці ідеї йдуть не лише від новостворених брендів футболок,  початківців чи масмаркету, який легко знайти на ринку, але і в персональних замовленнях у сфері друку на одязі. З мінімальними знаннями графічних редакторів, будь-хто може створювати принти власноруч та замовляють для себе та друзів одяг з друком.

Тому команда Singleprint вирішила проблеми які зараз є як ніколи актуальними,  там де ми профі – виробництво, друк на одязі та дизайн.
З початком війни прагнення зберегти рідну культуру подекуди вийшло за межі. У мережі промайнули бізнес-проекти, за якими послідували скандали через використання автентичної вишивки. Де-не-де люди почали перешивати старі сорочки, рушники, пришивати вишиванки на худі або еко-сумки. У гонитві за створенням власного виробу із збереженням української тематики деякі виробники сплюндрували національні символи, хоч і не навмисне.
Що краще робити щоб ваш виріб був стильним з доречним патріотичним принтом:


1. НЕ друкувати національні символи у недоречних місцях, наприклад друк на білизні.

неуместное размещение принта2. НЕ рекомендуємо друкувати на футболках принти із інтернету


неактуальний принт
Радимо обирати авторські принти, а не з інтернету, адже купуючи принт або футболку в українського художника ви підтримуєте нашу культуру і економікку.
печать на футболке киев3. НЕ друкувати на худі або футболці те в чому не розбираєтесь до кінця

Наприклад, історичних, або медійних осіб, з якими були скандальні ситуації, а ви цього не знали, у цю категорію також входять жарти про Чорнобаївку і тд.Отже, ваш стиль і життя  – це ваша особиста справа.  Що друкувати на футболках це ваш вибір, і ми його не засуджуємо, проте не потрібно забувати про багату українську культуру, і бути обізнаним в інфопросторі.