Світ моди не стоїть на місці і щороку з’являється все більше різних фасонів і видів одягу. Тому, гардероб вже не поділяється на просто кофти або штани. Для того, щоб розібратися чим відрізняються толстовка, худі і світшоти, слід розглянути кожен елемент гардероба окремо.
Толстовка
Багато хто думає, що толстовка і худі – це одне і те ж. Вони схожі, але толстовка з капюшоном західного походження, а прототип толстовки – куртка без капюшона, яку носив письменник Лев Миколайович Толстой (звідси і назва).
Толстовки мають вільний крій, на рукавах пришиті манжети, а знизу вироби – широка резинка. Часто по середині виробу можна зустріти звичайні або цільні бічні кишені – такі вироби ще називають «кенгуру». Толстовка може мати блискавку по центру грудей або внизу вироуи.
На відміну від худі і світшотів, толстовку можна виділити ще й тим, що вона залишається елементом спортивного гардеробу, використовується для тренувань і не має великої популярності, на відміну від інших виробів, що стали повсякденними.
Худі
Слово «hoodie» походить від слова «hood», що в перекладі з англійської означає капюшон. Це відмінна риса будь-якого худі, причому капюшон тут не декоративний, а великий і добре захищає від дощу і вітру. Відмінна риса худі це розмір і призначення капюшона, а також наявність кишень – накладна кишеня в худі завжди тільки одна.
Цей вид одягу виконаний з трикотажу або м’якого флісу, має широкий крій і довгі рукави, велика передня кишеня, може бути з блискавкою або без неї.
Спочатку худі мали неоднозначну репутацію: їх носили молоді люди з бідних і кримінальних кварталів Америки, Англії – хулігани і вуличні злодії. Їм було зручно ховати обличчя під капюшоном. Але в 1970-ті роки, після виходу фільму «Роккі», головний герой був в кофті з капюшоном, суспільна думка змінилася – елемент гардеробу став популярним серед чоловіків, особливо спортсменів.
У 1990-х роках світові дизайнери – Джорджіо Армані, Томмі Хілфігер і Ральф Лорен розширили колекції, і до кінця 2010-х цей практичний предмет гардеробу став символом міського шику.
Світшот це свого роду похідне від двох слів: «Sweat» – піт і «Shirt» – сорочка. Сьогодні форма змінилася, але зберегла свої головні характеристики. Наприклад, трикутна вставка під коміром, запозичена з спортивного минулого і створена щоб вбирати піт. Світшот – це щось середнє між светром і толстовкою. На відміну від толстовок і худі, у них немає капюшона, блискавок і кишень. Це виріб з щільної бавовни, флісу, поліестеру. Світшот забезпечує комфорт і легкість в кожному русі, що не суперечить концепції спорту. Простий, легкий, але в той же час теплий світшот – річ універсальна, без якої важко уявити повсякденний гардероб.
Чим же толстовка, худі і світшоти відрізняються один від одного?
Якщо вас лякають довгі описи предметів гардероба і ви не можете вибрати, який спортивний одяг вам підходить, слід звернути увагу на наступні моменти:
Форма – толстовка і худі мають більш вільний крій, ніж світшоти. Допускається зміна ширини і довжини, адже худі давно стали не тільки спортивним, а й модним вуличним одягом.
Наявність застібок – вони є на толстовці або худі, по всій довжині виробу або тільки до грудей. На свішотах ніколи не буває блискавок або гудзиків.
Матеріал – світшоти завжди виготовляються з щільного трикотажу, іноді їх утеплюють за допомогою флісу. Для толстовок і худі використовується більш широкий вибір матеріалів, в тому числі синтетика.
Познайомившись ближче з цими видами верхнього одягу, ви зрозумієте, яка між ними різниця, незважаючи на зовнішню схожість. Світшоти – більш консервативний вид одягу, який можна вважати важливим елементом стилю кежуал, він більш універсальний:
- Відсутність кишень і блискавок;
- Мінімальна обробка.
Худі – в свою чергу, це молодша версія, що дозволяє собі деякі «вольності»:
- Передні або бічні кишені;
- Під коміром може бути блискавка;
- Капюшон як центр композиції.
Світшоти і худі можуть бути з принтом, а толстовки, як правило, найпростіші – з невеликим геометричним малюнком або будь-якої написом, оскільки вони в першу чергу призначені для тренувань.
Якщо ти хочеш отримати детальну консультацію з будь-якого приводу, можеш відвідати наш шоурум за адресою: г. Київ, ул.Туровская, 4. Ми будемо раді проконсультувати тебе по твоєму дизайну і допомогти вибрати найкращу комбінацію форматів друку. У нас також є зразки бланкових виробів, тому ти можеш легко представити кінцевий результат і вибрати ідеальний розмір твого дизайну.