fbpx

Як правильно створити технічне завдання?

для чего нужен бриф

Технічне завдання для виконавця є переліком побажань і вимог, часто з прикладами, до послуги, що замовляється. Вони мають дати технологу уявлення про те, що ви хочете отримати в результаті. Їх потрібно зібрати для менеджера і є кілька причин:

  • По-перше, докладний ТЗ на розробку дизайну, друку або індивідуальне пошиття одягу – це 60% успішного виконання завдання;
  • По-друге, якщо завдання зрозуміле, шанси виконати його в строк значно зростають;
  • Мінімальні виправлення означають мінімальні витрати. Жоден підрядник нічого очікувати робити необмежену кількість змін безjплатно;
  • Технічне завдання або бриф також виконує захисну функцію – у разі конфлікту кожна сторона може будь-якої миті звернутися до нього.

Що дає грамотне ТЗ?

Грамотно складене завдання зводить до мінімуму непорозуміння між ініціатором завдання та виконавцем, допомагаючи досягти ефективного результату. І, найголовніше, зберегти нерви.

Від чого залежить виконання завдання?

Важливо розуміти, що зміст такого документа залежить від обсягу роботи. Якщо у вас вже є ідея або ескізний варіант макета і необхідно його доопрацювати, то ТЗ здебільшого обмежуватиметься технологічними вимогами. Але коли справа доходить до розробки дизайну з нуля, необхідно включити якнайбільше деталей.

Список який допоможе скласти зрозуміле ТЗ:

  1. Призначення продукції (інформування споживача, формування образу бренду, стимулювання дії тощо.)
  2. Портрет цільової аудиторії.
  3. Особливості бізнесу (основні напрямки діяльності, ключові конкуренти);
  4. Референси. Наприклад, побачили цікаву деталь? Збережіть зображення у “скарбничці”. Сподобався цифровий друк на одязі, поєднання кольорів, шрифти, незвичайна форма виробу? Клацніть правою кнопкою миші, щоб зберегти зображення. На виході буде папка з підбіркою, з якої можна збирати приклади для виконавця.

что такое референс

5. Дизайн, який би ви точно не хотіли.Наприклад, зараз у моді стрітстайл та оверсайз речі, але ви їх не любите, а технологу про це не сказали. Відповідно він орієнтується на своє почуття прекрасного і робить виріб, який подобається йому.

как правильно составить ТЗ

  1. Розмір принта та розміщення на одязі. Друк формату А2 розміщений інакше, ніж на форматі А4, деякі елементи можуть бути занадто низько, відповідно це буде обтяжувати образ. Тому в описі формату та розміщення принта можна вказати А4 по центру або відступ від горловини 10 см тощо. А ще краще надати візуалізацію. Навіть якщо ви не вмієте користуватись графічними редакторами, це можна просто намалювати від руки.

пример технического задания

Враховуємо реальні терміни

Існує дуже багато вимог, особливостей, обмежень та інших деталей, які потрібно зробити технологу та дизайнеру. А після погодження йому потрібно буде зробити всі ці маніпуляції із зображенням, щоб підготувати макет до друку або навіть зробити його з нуля. Це потребує часу, інколи чимало. Про це часто забувають і в результаті можуть виникнути серйозні затримки. Тому, потрібно розуміти, що вам не можуть зробити повноцінний дизайн + друк + пошиття виробу (а може і 50 шт.) за три дні.

Як зрозуміти, що все йде як треба і що виконавець зрозумів, що ви хочете?

Дуже просто: правок небагато. Це може бути до 5 ітерацій, кожна з яких займає не більше 2-3 годин (хоча, звичайно, на великих проектах цей час може бути набагато більшим). Коли на пошту приходить тридцята версія змін, стає зрозуміло, що ТЗ складено десь неправильно, або занадто багато людей, що впливають на проектне рішення.

Декілька прикладів хорошого технічного завдання по SKU (варіабельність речі, тобто один SKU – худі одного кольору, фасону, з одним принтом, якщо змінюється хоч один елемент (колір шнурків на інший колір кофти), то додається +1 SKU)

1. З використанням таблиць Excel

пример ТЗ

2. З використанням графічних програм

Як результат, не бійтеся витратити час, щоб написати продумане та докладне технічне завдання. Не полінуйтеся та перевірте своє ТЗ перед відправкою виконавцю за вашим чек-листом. Адже краще витратити кілька годин на постановку завдання, ніж витратити свої гроші та нерви виконавця та отримати не той результат, який очікувався.