fbpx

Яку тканину обрати для прямого цифрового друку білими чорнилами?

печать белыми чернилами
Бачите різницю між двома принтами? Для прямого цифрового друку на виробах обрано різну тканину.

Дуже часто виникають питання, чому при прямому друці на тканині білими чорнилами зображення виходить не таким, як в прев’ю. Наче і макет той самий, і всі дії виконані один-в-один, а принт все одно не той, не достатньо білий. Проблема зовсім не в принтері та не в чорнилах, хоча іноді й вони можуть дати маху. На кінцеве зображення при прямому друці впливає багато факторів. Один з основних – це вибір тканини, хоча чомусь на нього мало хто звертає увагу.
Давайте подивимося, про що слід подбати заздалегідь і розберемося що на що впливає.

Попередня підготовка тканини
Процес підготовки тканини чимось нагадує історію з ґрунтовим шаром фарби, який художник накладає на сухе полотно перед початком роботи над картиною – кожен наступний шар накладається на висохлий попередній.
Той же принцип спрацьовує й у друці. Коли білі чорнила накладаються на попередньо підготовлений матеріал, вони вступають в реакцію та починають змінюватися, кольоровий відбиток друкується без змішування відтінків. В результаті виходить чітке, чисте зображення.
Цікаво, що навіть якщо ви підготуєте до друку два вироби однаково – збережете ті ж параметри, макет, але тканина буде різною – зображення на двох виробах будуть відрізнятися. На малюнку вище дві складені вдвічі футболки. Зображення дуже різняться. На футболці справа кольори набагато яскравіші та більш насичені. Єдина відмінність між виробами в тому, на що частіше за все не звертають увагу – в типі тканини.

Вибір правильної тканини
У поліграфіях, які займаються прямим друком, вам точно скажуть, що якість тканини дуже впливає на кінцевий принт. Чим вище якість тканини, тим краще вийде зображення та відповідно продукт, який отримає клієнт.
Як обрати якісну тканину? Ліва футболка зроблена з кардної пряжі – недорогого та поширеного матеріалу. Зекономити охочих чимало, тому з нею доводиться працювати частіше за все.
Тканина покраще – гребінна пряжа − тут припускається ферментна обробка. Саме з неї пошита права футболка. Завдяки високій щільності волокна пряжа менше розпушується. В результаті поверхня для друку виходить більш гладкою, зображення відповідно покращується.
Проведемо аналогію між двома типами тканини та друком фотографій. Якщо друкуєш на звичайному папері, отримуєш просто гарне зображення, але, коли є спеціальний фотопапір, історія змінюється та знімок виходить на голову вище.

Перевірте самі
Так як тканина в різних магазинах завжди різна, краще запастися матеріалом різної обробки. Багато виробників пишуть на своїх продуктах, що тканина підходить для прямого друку. Радимо обрати декілька брендів, в яких ви впевнені.
Коли наступного разу у вас виникнуть проблеми з нанесенням білих чорнил при прямому друку, не нарікайте на принтер чи макет, краще розберіться з усім по черзі. Одяг з якісного матеріалу, звичайно, дорожче, але й зображення якісніше, й ви залишитесь задоволеними!