fbpx

Чим відрізняється сублімаційний друк від цифрового

сублімаційний друк

Сублімаційний друк на тканині дозволяє виготовляти барвисті, насичені і зносостійкі речі. Метод широко використовується для створення корпоративної продукції, зокрема, синтетичних футболок для промо акцій. Але й не менш популярна ця технологія серед поціновувачів якісних і дійсно оригінальних речей, яких не знайти на полицях звичайного магазину. Чим же зумовлена ​​така висока затребуваність сублімації? Давайте дізнаємося.

  Що собою являє сублімаційний друк?

Сама технологія має на увазі нанесення зображення на синтетичний текстиль за допомогою спеціального обладнання і в певних умовах. У процесі відбувається перехід фарби з так званого тимчасового носія на тканину. Виходить це тільки при різкому нагріванні до 180 – 220 ° С: барвник переходить з твердого стану в газоподібний, минаючи фазу рідини. Сублімаційні чорнила глибоко проникають в волокна тканини і створюють стійкі до стирання зображення.

Технологія використовується тільки для тканин, до складу яких входить не менше 60% синтетики – поліестеру. В якості основи використовуються світлі тканини.

  Основні переваги технології

Так як для сублімації використовується синтетична тканина (наприклад спортивні футболки) , варто сказати про переваги самого матеріалу. По-перше, він практично не мнеться. Це означає, що не доведеться додатково витрачати час і сили на прасування. По-друге, виріб відмінно зберігає свою форму, не піддається деформації: розтягуванню або усадці. По-третє, вартість одягу з синтетичних волокон нижче, ніж з натуральних тканин: бавовни, льону.

Переваги одягу оздобленого за допомогою сублімації:

 • при перенесенні зображення на тканину зберігається його детальність;
 • відмінна передача кольору, що дозволяє наносити яскраві малюнки;
 • стійкість фарб до вигорання на сонці і численним прання.
 • Крім того, технологія вважається однією з найбільш екологічних.

Всі ці критерії мають не останнє значення при виборі методу для друку як в особистих, так і в корпоративних цілях.

Спеціальний сублімаційний принтер дозволяє друкувати текстильні вироби в необмежених кількостях. Процес нанесення навіть найскладніших багатобарвних без підготовки і післяобробки займає до 1,5 хвилин.

Етапи сублімаційного перенесення на тканину:

Для нанесення необхідне спеціальне обладнання і матеріали:

 • термопрес;
 • спеціальний струменевий принтер;
 • сублімаційні фарби – чорнила;
 • спеціальний папір;
 • термостійкий скотч;
 • заготовка.

У домашніх умовах перенос не здійснити. Одним з мінусів технології вважається необхідність дотримання певних мікрокліматичних умов. Але якщо це робиться в спеціально обладнаних приміщеннях, такої проблеми немає.

Етапи перенесення зображення на тканину:

 1.     Друк необхідного зображення і вибір тимчасового (проміжного) носія.
 2.     Кріплення відбитка до обраної заготівлі.
 3.     Перенесення малюнка за допомогою термопресса.
 4.     Отримання готового виробу.

Щоб замовити сублімаційний друк на тканинах в Києві, звертайтеся до нас. Допоможемо створити якісні, цікаві і довговічні речі, які на 100% будуть виконувати свої завдання. Телефонуйте за одним із вказаних на сайті контактних номерів телефону.