Сублімаційний друк на тканині дозволяє виготовляти барвисті, насичені і зносостійкі речі. Метод широко використовується для створення корпоративної продукції, зокрема, синтетичних футболок для промо акцій. Але й не менш популярна ця технологія серед поціновувачів якісних і дійсно оригінальних речей, яких не знайти на полицях звичайного магазину. Чим же зумовлена така висока затребуваність сублімації? Давайте дізнаємося.
Що собою являє сублімаційний друк?
Сама технологія має на увазі нанесення зображення на синтетичний текстиль за допомогою спеціального обладнання і в певних умовах. У процесі відбувається перехід фарби з так званого тимчасового носія на тканину. Виходить це тільки при різкому нагріванні до 180 – 220 ° С: барвник переходить з твердого стану в газоподібний, минаючи фазу рідини. Сублімаційні чорнила глибоко проникають в волокна тканини і створюють стійкі до стирання зображення.
Технологія використовується тільки для тканин, до складу яких входить не менше 60% синтетики – поліестеру. В якості основи використовуються світлі тканини.
Основні переваги технології
Так як для сублімації використовується синтетична тканина (наприклад спортивні футболки) , варто сказати про переваги самого матеріалу. По-перше, він практично не мнеться. Це означає, що не доведеться додатково витрачати час і сили на прасування. По-друге, виріб відмінно зберігає свою форму, не піддається деформації: розтягуванню або усадці. По-третє, вартість одягу з синтетичних волокон нижче, ніж з натуральних тканин: бавовни, льону.
Переваги одягу оздобленого за допомогою сублімації:
- при перенесенні зображення на тканину зберігається його детальність;
- відмінна передача кольору, що дозволяє наносити яскраві малюнки;
- стійкість фарб до вигорання на сонці і численним прання.
- Крім того, технологія вважається однією з найбільш екологічних.
Всі ці критерії мають не останнє значення при виборі методу для друку як в особистих, так і в корпоративних цілях.
Спеціальний сублімаційний принтер дозволяє друкувати текстильні вироби в необмежених кількостях. Процес нанесення навіть найскладніших багатобарвних без підготовки і післяобробки займає до 1,5 хвилин.
Етапи сублімаційного перенесення на тканину:
Для нанесення необхідне спеціальне обладнання і матеріали:
- термопрес;
- спеціальний струменевий принтер;
- сублімаційні фарби – чорнила;
- спеціальний папір;
- термостійкий скотч;
- заготовка.
У домашніх умовах перенос не здійснити. Одним з мінусів технології вважається необхідність дотримання певних мікрокліматичних умов. Але якщо це робиться в спеціально обладнаних приміщеннях, такої проблеми немає.
Етапи перенесення зображення на тканину:
- Друк необхідного зображення і вибір тимчасового (проміжного) носія.
- Кріплення відбитка до обраної заготівлі.
- Перенесення малюнка за допомогою термопресса.
- Отримання готового виробу.
Щоб замовити сублімаційний друк на тканинах в Києві, звертайтеся до нас. Допоможемо створити якісні, цікаві і довговічні речі, які на 100% будуть виконувати свої завдання. Телефонуйте за одним із вказаних на сайті контактних номерів телефону.